fbpx

Dozajlama Üniteleri

Dozajlama üniteleri, mine, yapıştırıcı, yağ, boya, pasta kaynak, mühür ve buna benzer sıvıların istenen ölçü ve miktarda akıltılmasını sağlayan cihazlardır. Diğer adıyla dozaj pompaları olarak karşımıza çıkan bu cihazlar, özellikleri ve sunduğu avantajlar ile pek çok işletmede sıklıkla kullanılır. Ayarlanabilir basınç özellikleri ve şırınga sistemleri sayesinde içerisinde bulunan sıvının dar ya da geniş alanlarda kolayca dağıtılmasına imkan sağlar. Ayrıca şırınga iğnesi oldukça kolay bir şekilde değiştirilebilir ve çalışmalara kaldığı yerden devam edilmesi mümkün olur.

Dozajlama ünitesi hizmetlerinde siz müşterileri için hızlı ve kaliteli çözümler sunan firmamız, daima alanında uzman ve deneyimli bir kadro ile sizlere yardımcı olur. Ayrıca tüm çalışmalarında son teknoloji ekipman ve donanımlar kullanılır. Bunun yanında işletme ya da fabrikalarınız için kaliteli ve uygun çözümler üretir. Bunun yanında firmamız, garanti kapsamında hizmetler sunar ve sizleri güvence altına alır.

Dozajlama Üniteleri Çeşitleri Nelerdir?

Dozajlama üniteleri kendi içerisinde farklı çeşitleri ile ön plana çıkar. Bu üniteler çeşitleri ile geniş bir kullanım alanına sahiptir ve pek çok farklı sektörde kullanılan cihazlardan biridir. Farklı türde sıvıların istenen ölçü ve miktarlarda akıltılarak ilgili alana dağıtılmasını sağlayan bu cihazların çeşitleri genel olarak aşağıdaki gibidir;

  • Sıvı dozajlama sistemleri
  • Granüle dozajlama üniteleri
  • Toz dozajlama üniteleri

Dozajlama ünitelerinin her biri kendi içerisinde farklı özelliklere sahiptir. Bu nedenle kullanım alanları da farklılık gösterir. Toz dozajlama sistemleri ile sıvı dozajlama sistemlerinin farklı amaca hizmet ettiğini söylemek doğru olur. Bu nedenle fabrika ya da işletmeler, dozajlama ünitesi seçiminde beklentilerini karşılayacak olan sistemlere yönelir.

Dozajlama ünitesi ve sistemi oluşturan diğer elemanlar aşağıdaki gibidir;

  • Dozajlama ünitesi
  • El tabancası
  • Şırınga adaptörleri
  • Şırınga iğneleri
  • Şırıngalar

Bir dozajlama ünitesi genel olarak yukarıda yer alan listede sıralamış olduğumuz elemanlardan meydana gelir. Sistem içerisinde yer alan elemanların değişimi oldukça kolay bir şekilde yapılır. Bu nedenle dozajlama ünitelerinin kullanışlı ve işlevsel cihazlar olduğunu belirtmek mümkündür. Dozajlama ünitesi seçiminde önemli olan yapılan iş ya da çalışma üzerinde beklentilerin karşılanmasıdır. Bunun dışında sistem devreye alındıktan sonra istenen sonuçlar elde edilebilir.

Dozajlama Ünitelerinda Uygun Fiyat ve Kaliteli HizmetFirmamız, dozajlama ünitelerinde siz müşterileri için her zaman kaliteli ve uygun fiyatlı çözümler sunar. Bunun yanında konusunda uzman ve tecrübeli teknisyenleri ile sizlere hizmet verir. Tüm çalışmalarında son teknoloji ekipmanlar kullanılır ve bu sayede kurulum ve montaj aşaması da dahil olmak üzere profesyonel çözümler ortaya koyar. Ayrıca firmamız, işletme ya da firmalarınız için beklentilerinize uygun olarak alternatif çözümler üretir. Sizler de dozajlama ünitesi ihtiyaçlarınızda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir