fbpx

Dezenfeksiyon Üniteleri

Dezenfeksiyon üniteleri özellikle son zamanlarda çok fazla ihtiyaç duyulan ve araçların ya da insan kalabalığının çok fazla olduğu ortamların mikrop ya da zararlı bakterilerden arındırılmasına yardımcı olan sistemlerdir. Farklı teknikler kullanılarak yapılan dezenfeksiyon işlemleri, aynı zamanda farklı ünitelerin ortaya çıkmasını sağlamıştır. Bu nedenle her ortam için alternatif dezenfeksiyon çözümlerinin olduğunu söylemek mümkündür.

Firmamız, dezenfeksiyon üniteleri üretiminde sektörün önde gelen isimleri arasında yer alır. Üretimden montaja kadar konusunda uzman ve deneyimli ekibi ile sizlere yardımcı olur. Bunun yanında hizmet sürecinde tüm işlemler son teknoloji ekipmanlar ve donanımlar ile yapılır. Ayrıca firmanızın ihtiyacına uygun çözümlere yine bizimle ulaşmanız ve kaliteli bir hizmet almanız oldukça kolaydır.

Dezenfeksiyon Üniteleri Nelerdir?

Dezenfeksiyon üniteleri, en uygun çözümlerin üretilmesi adına farklı çeşitlere sahiptir. Ayrıca işlemler sırasında kullanılan teknik ve dezenfeksiyon ünitesi içerisinde yer alan ürünler ya da maddeler değişiklik gösterebilir. Buna göre dezenfeksiyon ünitelerinin çeşitlerini aşağıdaki gibi sıralamak mümkün olur;

  • Klor dozajlama sistemleri
  • Ultraviyole Sterilizasyon Sistemleri
  • Ozonlama Sistemleri

1. Klor Dozajlama Sistemleri

Klor dozajlama ünitelerinin kullanım amacı su içerisinde bulunan demir, nitrit ve mangan gibi oksitlenmesi mümkün olan maddeleri oksitlemektir. Bunun yanında zararlı bakteri ve virüs gibi kirlenmeleri de dezenfekte eder.

2. Ultraviyole Sterilizasyon Sistemleri

Ultraviyole sterilizasyon sistemleri, kullanım açısından pek çok kolaylık sağlaması ile yaygın bir kullanım alanına sahiptir. Bu uygulamada su kontrollü bir şekilde UV ışınlarına maruz kalır. Suya verilen ışın ile DNA aktiviteleri sonlandırılan bakteriler azaltılır. Doğru bir tasarım ve periyodik olarak yapılan bakımlar sayesinde bakımla ultraviole sterilizasyon sistemleri, su içerisinde bulunan bakterilerin yüzde 99 oranında azalmasına yardımcı olur. Ayrıca oldukça basit ve güvenilir bir sterilizasyon sistemidir.

3. Ozonlama Sistemleri

Kuvvetli bir oksidan olan ozon, yüksek oksidasyon gücü ile karşımıza çıkar. Bakteri öldürücü etkileri olduğu için klora çok benzer. Ancak klordan iki kat daha etkili bir gaz olma özelliği taşır. Ortam içerisindeki havaya elektrik akımı verilir ve bu şekilde üretilir. Bu sayede hava bulunan oksijen kararsız bir element olan ozonu meydana getirir. Ortamda oluşan ozon, bakteri ya da virüslerin öldürülmesini sağlar.  Bunun yanında mikro kirleticiler, organik madde, demir ve mangan oksidasyonunda yine ozon oldukça etkili sonuçlar ortaya koyar.

Dezenfeksiyon Üniteleri Kullanım Alanları

Dezenfeksiyon sistemleri, genel olarak bakıldığında etkileri başta olmak üzere her ortam için alternatif çözümler sunması ile pek çok farklı alanda kullanılır. Dezenfeksiyon ünitelerini kullanım alanları aşağıdaki gibidir;

  • Şişeleme suları
  • Endüstriyel prosesler
  • Kozmetik sektörü
  • Gıda sektörü
  • Otomotiv sektörü
  • Hayvancılık
  • İnsan kalabalığının yaşandığı tüm mekanlar

Sizler de işletme ya da firmalarınızda ihtiyaç duyduğunuz dezenfeksiyon üniteleri için hemen firmamız ile iletişime geçin, sizlere alanında uzman ve deneyimli bir ekibin yanı sıra kaliteli ve uygun fiyat aralıklı çözümlerimiz ile yardımcı olalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir