Havuz Kimyasalları

 

Havuzlar çoğu insan tarafından kullanılmaktadır. Bu yüzden hijyenik ve temiz olması insan sağlığı açısından son derece önemlidir. Her insanın kullanımını sağladığı havuzlar çoğu zaman ortak kullanım olduğu için kirlenmesi, bakteri ve yosun oluşması son derece hızlı olmaktadır. Bu yüzden bakımları aksatılmadan uygun kimyasallar belirlenerek temizliği yapılmalıdır. Sinadakimya olarak havuz kimyasalları kullanımı, yüzme havuzu kimyasalları olimpik yüzme havuzu alanlarında hizmet vermekteyiz.

havuz kimyasalları seti

Havuz Kimyasalları Nedir?

Havuz kimyasalı, insanların keyif içinde kullandığı havuzların daha temiz ve daha hijyenik olması için kullanılan kimyasallardır. Havuzların bakımları havuzların yapısına göre değişiklikler göstermektedir. Havuzun dış yapısı, mevcut iklim, sıcaklık ve büyük önem taşıyan pH değerine göre havuz ilaçları belirlenmelidir. Bu değerler göz önünde bulundurulmaması durumlarda havuzunuz yeteri kadar temiz ve hijyenik olmayacaktır. Bu yüzden her havuzun yapısına ve belli kısımlara dikkat edilerek havuz kimyasalları ve havuz ilaçları seçilmelidir. Doğru ve kontrolü sağlanarak yapılan bakımların ardından oldukça olumlu sonuçlar elde etmeniz mümkündür.

Havuz kimyasalları mutlaka kaliteli ürünlerden oluşmalıdır. Kimyasal ürünler olduğu için en uygun ürünler seçilmeli ve kullanımına dikkat edilmelidir. Havuz değerleri günlük ve haftalık olarak kontrolleri sağlanmalı ve incelenmelidir.

Havuz Kimyasalları olarak bilinen havuz suyu bakım ilaçları içinde bulunduğumuz covid-19 sürecinde çok etkili bir dezenfektan grubudur.

Sezon başında Havuz Nasıl Temizlenir ?

Sezon başında havuz temizleme ilacı olarak kullanılan sıvı asit yani ph düşürücü, etkisinin çok yüksek olması nedeniyle herhangi bir kovanın çeyreğine kadar su doldurularak geri kalan çeyrek kısmının ise hcl asit doldurularak havuz duvarlarına ve tabanına fırça yardımıyla sürülür. Bu yöntem havuz mozaiklerini ve havuz seramiklerini temizler, kireci çıkartır ve derz aralarını da temizler.

Havuz Kimyasalları Üretimi

Havuz Kimyasalları üretimi yapan Sinada Kimya, 2008 yılından beri üreticisi olduğu Sinada marka ürünleri kaliteli hizmet, yüksek müşteri memnuniyeti ve uygun fiyat politikası sayesinde havuz sektörünün  öncüsü olmaya devam ediyor.

Sinada Kimya, 2018 yılında ise Sağlık Bakanlığı tarafından Onaylı bünyesine ikinci marka olan Dreampool havuz kimyasalları markasını katmıştır. 2018 yılından itibaren havuz piyasasına hızlı giriş yapmış ve geçtiğimiz süreç boyunca kendini başarılı şekilde ispatlamış olduğundan dolayı dostlarımızın duyduğu yüksek güven çerçevesinde en çok tercih edilen havuz kimyasalları markalarından birisi olmuştur.

Havuz Kimyasalları Nelerdir?

Havuz kimyasallarının birçok çeşitleri mevcuttur.

Bu çeşitlerinden bazıları ise:

Havuz Yosun Önleyici Nedir? Nasıl Kullanılır?

Yüzme havuzlarında uzun süre etkili yosun oluşumunu önleyen kristal su berraklığını sağlayan mavi renkli havuz malzemeleri grubundan olan havuz bakım ilacıdır. Bu ürün sıvı olup genellikle 10 kg ve 20 kg plastik bidonlarda satışa sunulmaktadır. Havuz Yosun Önleyici Kullanımı olarak 100 m3 havuz suyu için 2 kg kullanım miktarını tavsiye ediyoruz. Tabi bu miktar havuz şoklama işlemlerinde değişecektir ve artış gösterecektir.

Havuz Şoklama Nedir, sorusuna cevap olarak; Havuz suyunun değerlerini ideal ve insanların sağlıklı bir şekilde girebileceği havuz suyu ortamının oluşmasını sağlayan bir havuz bakım faaliyetidir. Havuz Şoklama klor miktarı olarak günlük kullanması gereken klor miktarının yaklaşık 3 veya 4 katı kadar kullanılmasını tavsiye ediyoruz. Çünkü havuz kloru aynı zamanda dezenfektan grubuna dahil olduğu için havuz suyunda bulunan bakterileri ve insan sağlığına zararlı maddeleri öldürmeye en işe yarayan havuz bakım ilacıdır. Havuz şoklama işlemine dair daha fazla bilgi edinmek için https://sinadakimya.com.tr/havuz-soklamasi-nasil-yapilmalidir/ makalemizi okuyabilirsiniz.

Havuz Suyu Yosun Önleyici havuz içi duvarlarda ve tabanda bulunan seramiklerinde veya havuz mozaiklerinde oluşan yeşil bakterileri yosunları öldürür ve oluşmasını engeller.

Etkili bir yosun önleyici için lütfen satın aldığınız markanın aktif hammaddesine ve biosidal ruhsatnamesi olup olmamasına dikkat ediniz. Bu konu hakkında yüksek hammadde oranı ve biyosidal ruhsatnamesi mevcut olan SİNADA ve DREAMPOOL markalarını tavsiye ediyoruz.

Havuz Suyu Çöktürücü Nedir? Nasıl Kullanılır?

Yüzme Havuzlarında çok etkili bir sıvı topaklayıcısıdır. Havuz Suyunda bulunan tozları ve bakterileri havuzun tabanına çökmesini başarılı şekilde sağlar. Mikroorganizmaların ve bakterilen havuz tabanına çökmesinin ardından Havuz Süpürgesi yardımı ile bu pislikler temizlenir ve havuzun dışına atılır.

Havuz Suyu Çöktürücü kimyasalı çok fazla miktarda kullanılmasını tavsiye etmiyoruz. Çünkü havuz suyunun aşırı bulanıklaşarak her şey birbirine karışır. Bunu çözmesi ise zaman ister. Bundan dolayı 100 m3 havuz suyu için ortalama 1 kg ila 3 kg arasında tavsiye ederiz. Fakat havuz suyunun içerisindeki kirliliğe göre değerlendirirsek bu miktarlar değişebilir. Bu ürün sıvı olup genellikle 10 kg ve 20 kg plastik bidonlarda satışa sunulmaktadır.

Havuz Suyu Parlatıcı Kullanımı

Yüzme havuzlarında çok etkili bir sıvı parlatıcıdır. Havuz suyunda meydana gelen bakterileri ve küçük parçacıkları havuzun dışına atılmasına çok önemli bir katkı sağlar. Bu konuda Havuz Suyu Çöktürücü kimyasalı ile aynı görevi üstlenir. Fakat Çöktürücü kimyasalına göre havuz temizleme işlemini daha kolaylaştırır. Çünkü Havuz Suyu Parlatıcı bakım ilacı kullanıldığı zaman havuzda süpürge yapmaya ihtiyaç olmamaktadır. Bu yönden Havuz bakıcıları tarafından Havuz Suyu Çöktürücü kimyasalına nazaran daha fazla tercih edilmektedir.

Havuz Suyu Parlatıcısı kullanımı özenli ve düzenli olarak yapıldığı zaman kristal berraklığa ve saydam bir suya sahip havuz görünümü meydana gelir. Bu ürün sıvı olup genellikle 10 kg ve 20 kg plastik bidonlarda satışa sunulmaktadır. 100 m3 havuz suyu miktarı için kullanım miktarı haftada ortalama 5 kilogramdır.

Havuz Kloru Nedir? Ne İşe Yarar?

Havuz kloru kimyasallar arasından en çok tercih edilen ürünlerdendir. Yüksek tercih edilme sebebi olarak uygun maliyet oranı görülmektedir. Diğer ürünlerle karşılaştırıldığında en hızlı sonuç veren ürünlerdendir. Kimyasal yosun öldürücü ürünü ise havuzda oluşmuş yosunları  yok etmek için ve yeni yosun oluşumunu engellemek amacıyla kullanılır.

havuz kloru
havuz kloru

Havuz kloru denilince akla gelen ilk havuz ürünü sıvı klor dur. Sıvı klor en çok kullanılan ve diğer klor çeşitlerine göre daha ucuz fiyatlı olan havuz bakım ilacıdır. Havuz kloru çeşitleri olarak şunları söyleyebiliriz; Sıvı KLOR, Toz KLOR, Kalsiyum Klorür ve Tablet KLOR dur. Toz klor çeşitleri olarak şunları sayabiliriz; %56 Toz KLOR ve %90 Toz KLOR. Tablet KLOR çeşitleri olarak şunları sayabiliriz; Tablet KLOR ve Multi Tablet KLOR. Tablet KLOR genelde 200 gram olarak satışa sunulmaktadır. SİNADA ve DREAMPOOL markaları stoklarında yüksek miktarda Tablet KLOR bulundurmaktadır. Ambalaj olarak 200 gramdan 5 tane olmak üzere 1 kilogramlık plastik tüplerde yer alarak havuz bakıcılarına yüksek miktarda kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Havuza Ne Kadar Klor Atılır?

Sıvı KLOR ambalajları 25 kg ve 36 kg dur. Toz KLOR ambalajları 10 kg, 25 kg ve 50 kg dur. Tablet KLOR ambalajları 10 kg, 20 kg ve 50 kg dur.

Çok yüksek sıcak olan bölgelerde daha çok Toz KLOR 90 ve Tablet KLOR tercih edilmektedir. Bunun sebebi içerisindeki aktif hammaddenin çok daha fazla olmasıdır.

Havuz Kloru Zararlı mı?

Çoğu kimyasal ürünlerin yanlış ve fazla kullanımında mutlaka zararları mevcuttur. Klor kimyasalı asit özelliklidir. Çok kullanımı sonrası havuz suyunda değişiklikler olacaktır. Bu durum havuz suyunun sertlik oranında artış olacaktır. Ayrıca havuz kullanım sırasında asit oranı arttığı için cildiniz tahriş olacak ve gözleriniz yanacaktır. Bu gibi durumların yaşanmaması adına havuz kontrolleri mutlaka yapılmalı ve doğru kullanımı sağlanmalıdır.

Havuz Kimyasalları Fiyat Listesi 2021

Havuz Kimyasalları Fiyat Listesi olarak sizlere en çok tercih edilen Havuz Ürünleri Markaları olan Sinada ve Dreampool havuz kimyasallarının fiyatlarını en uygun fiyatlar ile tedarik ediyoruz. Havuz Kimyasallarının fiyatlarını öğrenmek için bizimle whatsapp, mail ve telefondan arayarak iletişime geçebilirsiniz. Sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyacağız.  Havuz Kimyasal markalarımızın ürünleri Sağlık Bakanlığı Onaylı olduğundan dolayı resmi ihalelere rahatlıkla katılabilirsiniz.