fbpx

Filtrasyon Üniteleri

Filtrasyon üniteleri, atık sulardan yüksek kalitede su elde etmek ya da üretmek için kullanılan ünitelerdir. Ayrıca hidrolik ve yağlama sistemlerinde kullanıldıklarını da söylemek doğru olur. Filtrasyon işlemi, genel olarak biyolojik ve kimyasal arıtma bünyesinde kullanılır. Su içerisinde yeteri kadar giderilmeyen katı maddeler ve kolloidlerin tutulmasında oldukça etkili bir yöntemdir. Bu üniteler içerisinde su, granüler filtre yatağından geçer ve su içerisindeki maddeler geçiş esnasında tutulmuş olur.

Diğer yandan filtre yatağında birikmiş olan katı maddeleri gidermek için yıkama işlemi yapılır. Ayrıca filtre içerisinde kum, granit ya da çakıl gibi dolgu malzemeleri ile işlem yapılır. Filtreler genel olarak akış doğrultularına ve kullanılan malzeme çeşitlerine göre aşağı ve yukarı akışlı olarak; filtre malzemesine göre tabakalı ya da tek tip malzemeden meydana gelen filtreler ve hidrolik şartlara göre de serbest yüzeyli ve basınçlı filtreler şeklinde sınıflara ayrılır.

Filtrasyon Ünitelerinin Çeşitleri

Özel olarak tasarlanan mekanizması ile atık sulardan kaliteli sular elde edilmesine yardımcı olan filtrasyon sistemleri, son yıllarda pek çok farklı alanda ihtiyaç duyulan sistemler arasında yer alır. Kaliteli su ihtiyacının karşılanmasına yardımcı olan bu cihazlar, aynı zamanda hidrolik ve yağlama sistemlerinde kullanılır. Genel olarak bakıldığında filtrasyon ünitelerinin çeşitleri aşağıdaki gibidir;

  • Seyyar filtrasyon üniteleri
  • Sabit harici (off-line) filtrasyon üniteleri

Filtrasyon üniteleri çeşitlerinin yanı sıra son teknoloji ile üretilmiş olan filtreleri sayesinde sistemde yer alan akışkanların temiz olmasını sağlar. Bu sayede sistem içerisinde bulunan elemanlarda yıpranma ya da erken aşınma gibi durumlarda meydana gelmez. Yani filtre elemanları ile en düşük kirlilik seviyesi sağlanmış olur. Tabi aynı zamanda sistem içerisindeki akışkanların dayanıklılık derecesi artmış ve kullanım ömrü de uzamış olur.

Filtrasyon Ünitelerinde Kaliteli ve Uygun Fiyat

Firmamız, siz müşterileri için filtrasyon ünitelerinde hızlı ve kaliteli çözümleri ile öne çıkar. Bunun yanında daima alanında uzman ve deneyimli bir ekip ile çalışmalarını yürütür. Üretim ve montaj aşamasında uzman bir ekibini yanı sıra son teknoloji ekipmanlar ile çalışır. Bunun yanında garanti kapsamında hizmetler sunar ve sizleri her zaman güvence altına alır.

Her işletmenin ihtiyacına uygun çözümler üreten firmamız, aynı zamanda sektöre özel cihaz tasarımı yapar. Diğer yandan klasik çözümlerin yerine alternatif çözümler ile sizlere yardımcı olur. Kaliteden ödün vermeden çalışmalarını sürdürür ve en uygun fiyat aralıkları ile sizlere yardımcı olur. Sizler de filtrasyon üniteleri konusunda firmamızdan aldığınız hizmet sonrasında cihazlarını uzun yıllar herhangi bir sorun yaşamadan kullanabilirsiniz. Ayrıca özel tasarımlarınız için firmamız bünyesinde yer alan mühendislerimize danışabilir ve işletmeniz ya da firmanız için en uygun cihaza sahip olabilirsiniz. Ayrıca firmamızın bizzat işletmenizde ücretsiz keşif ve analizler yaptığını da söylemeden geçmeyelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir