fbpx

Puritron Tuz Klor Jeneratörü Kullanımı

Puritron tuz klor jeneratörü kullanımı hakkında detaylı bilgiler sunacağımız bu yazımızda, sizler de detaylı bilgiler edinebilir ve jeneratör kullanımı konusunda neler yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. Puritron tuz klor jeneratörü, havuz suyu içerisinde tıpkı gözyaşındaki tuzluluk ile aynı seviyede tuz konsantrasyonu meydana getirir. Ayrıca tuzdan elektroliz yöntemi ile klor üreten bir cihaz olma özelliği taşır.

Puritron Tuz Klor Jeneratörünün Kullanım Aşamaları

  1. Tuz su klorinatörü elemanları ve kurulum

Elektroliz yoluyla klor üretimi yapılan cihaz, tuz su klorinatörü elemanları le birlikte gönderilir. Bu elemanların tamamlanmasının ardından kurulum aşamasına geçilir. Kurulum aşamasında kontrol ünitesi kolay bir şekilde ulaşılabilecek ve okuma yapılabilecek bir pozisyonda sabitlenir. Buna göre en uygun alanın seçilmesi doğru olur. Ayrıca kontrol ünitesini yeri yağmur korumalı, hava akışı olan ve herhangi bir şekilde sızıntı bulunmayan bir alana konuşlandırmak gerekir.

  • Jeneratör suyu hazırlama

Jeneratör suyunun hazırlanmasında şebeke suyu kullanılması tavsiye edilir. Ancak gerekli olan su farklı bir kaynaktan tedarik ediliyorsa gerekli testlerin yapılması uygun olur. Suyun sistem çalışmasına uygun olup olmadığının kontrol edilmesi ve içeriğinde metal ve kalsiyum gibi etkenlerin bulunmaması önemli bir konumda yer alır. Tabi suyun insan sağlığına uygunluğu da kontrol edilmesi gerekenlerden biridir.

  • Tuz Ekleme

Tuz ekleme işlemi sırasında tuz tam anlamıyla çözününceye kadar sistemin kapalı olması gerekir. Tuz çözünmeden sistemi çalıştırmak geri dönüşü olmayan hasarların öne çıkmasına neden olabilir. Ayrıca havuzun su hacminin hesaplanması ve metreküp başına 5 ya da 6 kg tuz konsantrasyonu sağlamak için yeterli derecede tuz atılması gerekir. Ayrıca bu işlem yapıldığı sırada tuz klor jeneratörü bağlı olmamalı ve en az 24 saat kadar filtrasyon sistemi çalıştırılmamalıdır.

  • Kullanım

Tuz klor jeneratörü kapalı olduğunda yukarıda bulundan ekranda görünür. Jeneratörü açıp kapatmak için MENU ON/OFF düğmesine yalnızda bir kez basılması yeterlidir. Ayrıca jeneratör ekranında üretim seviyesi, ölçüle pH ve mevcut tuz seviyesinin üretim için uygun olup olmadığı izlenebilir. Bunun yanında ekranda yer alan A işareti, dozaj pompası ile ilgili bilgiler verir. A işareti dozaj pompasının otomatik modda olduğunu gösterirken, damla işareti ise dozaj pompasının çalışmakta olduğunu ifade eder.

Bunların yanı sıra cihaz kireçlenme gibi durumlara karşı belirli sıklıklarda temizlenmelidir. Ayrıca cihazda temizlik amacı ile kutuplardaki değişimler, kullanılan suyun sertlik derecesine bağlı olarak 1 – 8 saat olarak yapılabilir. Bu konuda fabrika ayarı 6 saatte birdir.

Firmamız, puritron tuz klor jeneratörü konusunda siz müşterileri için yılların verdiği bilgi birikimi ve deneyim ile sizlere yardımcı olur. Alanında uzman ve deneyimli personel kadrosu ile hizmet verir. Sizler de havuzlarınızda gerekli tuz konsantrasyonunu sağlamak bizimle iletişime geçebilir ve firmamızdan tuz klor jeneratörü ile ilgili hizmetler alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir