fbpx

Havuz Bakım Koruma ve Temizlik Kimyasalları

Bakım, koruma ve temizlik kimyasalları havuzların temiz ve hijyenik bir yapıya kavuşmasında oldukça önemli bir yere sahiptir. Genel olarak bakıldığında havuz temizliği insan sağlığı açısından oldukça önemli bir konumda yer alır. Özellikle insan kalabalığının çok fazla olduğu havuzlarda gerekli temizlik ve dezenfekte işlemlerinin periyodik bir şekilde yapılması gerekir. Böyle bir durumda ise havuzlarda kullanılan bakım, koruma ve temizlik kimyasalları oldukça önemli bir yere sahip olur.

Firmamız, havuz bakım, koruma ve temizlik kimyasallarının üretiminde siz müşterileri için kaliteli ve hızlı çözümler üretir. Alanında uzman bir ekip ile sizlere yardımcı olur ve bunun yanında üretim aşamalarında son teknoloji ekipmanlar kullanılır. Ayrıca temizlik kimyasallarının üretimi belirli standartlarda gerçekleştirilir. Bu sayede havuzlarınızda tam anlamıyla temiz ve hijyenik bir ortam meydana getirilmiş olur.

Havuz Bakım ve Temizlik Kimyasalları Nelerdir?

havuz bakım, koruma ve temizlik kimyasalları, havuz Havuzlarda yer alan kir ve pisliklerin temizlenmesi ve havuz suyunun insan sağlığını tehdit etmeyecek bir konuma getirilmesi için geliştirilmiş olan kimyasallardır. Havuz bakımı için özel olarak üretilen bu kimyasallar sayesinde havuzlarda gerekli olan hijyeni sağlamak ve havuzları dezenfekte etmek mümkündür. Genel olarak bakıldığında havuz bakım ve temizlik kimyasalları aşağıdaki gibidir;

  • Klor Kimyasalı
  • PH Düşürücü Kimyasal
  • Yosun Temizleyici
  • Sıvı Toplayıcı Parlatıcı

1. Klor Kimyasalı

Klor, havuz suyu içinde olmazsa olmazlar arasında yer alan temizlik ve bakım kimyasalıdır. Genel olarak toz ya da tablet halinde kullanılır. Ayrıca insan vücudu için herhangi bir zararlı yan etkileri bulunmaz. Yalnızca havuza direkt olarak atıldığında insan vücudu ile temas ederse ciltte ufak boyutlu tahrişler meydana getirebilir.

2. PH Düşürücü Kimyasal

Havuz temizliğinde önemli kimyasallardan biridir. pH değeri periyodik bakım yapılmadığı sürece yükselişe geçer ve pH yükseldikçe havuz suyu insanlar için zararlı bir hale gelir. Havuzlarda olması gereken pH değeri 7.0 – 7.5 arasındadır. Yükselen havuzun pH değeri ise pH düşürücü kimyasal ile dengelenir.

3. Yosun Temizleyici

Havuzlarda sürekli su olması duvar, köşe ve taban kısımlarında yosun oluşmasına neden olur. Buralarda oluşan yosunların yok edilmesi için ise sıvı temizlik ürün olarak karşımıza çıkan yosun temizleyici kullanılır. Bu temizleyici sayesinde havuz içerisinde oluşan yosunlar kısa zaman içerisinde giderilir ve daha hijyenik ve berrak bir havuz meydana gelir.

4. Sıvı Toplayıcı Parlatıcı

Havuz içerisinde oluşan toz ya da insan vücudundan suya karışan toz ve kirler, zamanla zararlı bakteriler üretmeye başlar. Sıvı toplayıcı parlatıcı sayesinde bu kir ve tozlar tamamen yok edilir ve daha temiz bir havuz meydana getirilir.

Sizler de havuz bakımı ve temizliğinde ihtiyaç duyduğunuz tüm temizlik kimyasalları için hemen bizimle iletişime geçin ve havuzlarınızda istenen bakım ve hijyeni oluşturma şansını elde edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir