fbpx

Ozonlu+Otomatik Klorlama ve pH Düşürücü Panel Sistemleri

Ozonlu+otomatik klorlama ve pH düşürücü panel sistemleri hakkında detaylı bilgiler sunacağımız bu yazımızda, sizler de havuzlarda gerçekleştirilen ozonlu ve otomatik klorlama ile pH düşüren sistemler konusunda pek çok farklı bilgiye ulaşabilirsiniz. Aktif bir oksijen olan ozon, genel olarak güneşten gelen UV ışınlar ve yıldırım sonrası meydana gelen elektrik arkaları sayesinde oluşur. Dünyanın çevresinde koruyucu kalkan görevinde olan ozon, aynı zamanda tüm canlıları radyasyonun etkilerine karşı korur. Ayrıca ozon, kimyasal bir dezenfektan olmaması ile dikkat çeker. Kaynağı oksijen olan doğal bir dezenfektandır.

Ozonlu+Otomatik Klorlama ve pH Düşürücü Panel Sistemleri Nasıl Çalışır?

Havuz dezenfekte işlemlerinde önemli bir yere sahip olan bu sistemler, makine dairesi ve filtrasyon sisteminin hemen üzerine konuşlandırılır. Bu sistem içerisinde yer alan ozon jeneratörü sayesinde ozon gazı üretir. Ayrıca üretilen gazın emilerek hızlı bir şekilde havuz suyuna karışması için ozon pompasına ihtiyaç duyulur. Bunun yanında pH dengesi konusunda tavsiye sağlaması için de otomatik klor ve pH düşürücü panel sistemleri kullanılır.

Sistemin devreye girmesi için havuz filtrasyonu çalıştırılır. Filtrasyon sistemi çalışmaya devam ettiği sürece ozonlu dezenfeksiyon işlemi de devam eder. Bu sistem tüm havuzlara daha sonradan mekanik ya da elektriksel montaj ile eklenebilir. Genel olarak bakıldığında ise kullanımı oldukça kolay ve işlevsel bir sistem olarak ön plana çıkar.

Ozonlu+Otomatik Klorlama ve pH Düşürücü Panel Sistemlerinin Avantajları

Ozon aktif bir oksijen olması nedeniyle, kullanılan sistemlere de pek çok avantaj sağlar. Hammaddesi oksijen olan bu gazın doğal olan tek dezenfektan olduğu söylemek mümkündür. Bu yönü ile kimyasal dezenfektanlardan ayrılır. Ozonlu ve otomatik klorlama sistemleri ile gelen avantajlar ise genel olarak aşağıdaki gibidir;

  • Sistemler içerisinde kullanılan ozon gazı suyun dezenfeksiyonunda oldukça etkilidir ve bu sayede herhangi bir şekilde suda kalıntı bırakmaz.
  • Ayrıca bu sistemler kimyasalların kullanıldığı diğer sistemlere oranla zararlı etkilere sahip değildir.
  • Sistemde bulunan ozon gazı klora göre 3000 kat daha etkili sonuçlar ortaya koyar.
  • Hızlı ve güçlü bir şekilde havuzlarda bulunan zararlı mikroorganizmaları temizler ve yok eder.
  • Ozon gazı kullanım sonrasında tekrar oksijene dönüşür.
  • Bu sistemler ile yapılan dezenfeksiyon işlemlerinde yüzde 99,9 oranında başarı sağlandığı kanıtlanmıştır.

Ozonlu+otomatik klorlama ve pH düşürücü panel sistemler için sizler de firmamız ile iletişime geçebilir ve bizimle hızlı ve güvenilir çözümler elde edebilirsiniz. Firmamızdan talep etmiş olduğunuz sistemlerin montajı bizzat alanında uzman ekibimi tarafından profesyonel çözümler ile gerçekleştirilir: Bunun yanında garanti kapsamında hizmetler sunan firmamız, sizlere sektör genelindeki en uygun fiyat aralıkları ile yardımcı olur. Kaliteli bir hizmetin yanı sıra uygun fiyatlı çözümler için hemen firmamız ile iletişime geçin ve sizlere ayrıcalıklı hizmetlerimiz ile yardımcı olalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir