fbpx

Otomatik Havuz Kapakları Çeşitleri Ve Faydaları Nelerdir?

Otomatik havuz kapakları çeşitleri ve faydaları nelerdir?

sizler de bu konuda merak ettiğiniz her şeye bizimle ulaşabilir ve havuz kapak çeşitleri ve sunduğu faydalar hakkında detaylı bilgiler edinebilirsiniz. Havuz kapakları genel olarak sentetik reçine ve plastik malzemelerden üretilen çeşitlere sahiptir. Otomatik havuz kapakları basit bir kasnak sistemi ile çalışır. Elle hiçbir şekilde işlem yapılmasına gerek kalmaz. Motorlu bir cihaza bağlanan havuz kapakları tek bir tuşla açılıp kapanabilir.

Otomatik Havuz Kapaklarının Faydaları Nelerdir?

Otomatik havuz kapaklarında ölçü ve boyutlar, havuzun modeline ve büyüklüğüne bağlı olarak değişiklik gösterir. Buna bağlı olarak da maliyetler aynı şekilde artar. Ancak otomatik havuz kapakları sunduğu avantajlar ile elle açılıp kapanan kapak modellerine göre birtakım faydalar sağlar. Şimdi, otomatik havuz kapaklarının faydalarına daha yakından bakalım.

  • Hijyen ve temizlik
  • Su tasarrufu
  • Enerji verimliliği
  • Üst düzey güvenlik
  • Hızlı ve kullanışlı yapı

Hijyen ve Temizlik

Otomatik havuz kapakları ile kullanılan havuzlar, her zaman daha temiz ve hijyenik bir görüntü sergiler. Motorlu mekanizma sayesinde kolayca kapatılabilen kapak, dış etkenlerin havuzu kirletmesini önler. Bunun yanında havuz kullanılmadığı anlarda üst kapalı bir şekilde kalır. Böylece kapak kapalıyken polen, yaprak, ince dal, böcek, çim kupürü ya da buna benzer kirletici maddeler havuz suyuna düşmez.

Su Tasarrufu

Otomatik havuz kapakları sayesinde önemli ölçüde su tasarrufu sağlanır. Çünkü kapak kapalı olduğunda havuzdaki su buharlaşmaz. Bu sayede buharlaşma nedeniyle oluşabilecek su kaybı en aza indirgenmiş olur. Havuzlardaki sular, genel olarak dış ortam sıcaklığı, rüzgar ya da güneş ve nem eksikliğine bağlı olarak buharlaşır. Ancak otomatik kapaklı havuzlarda kapatılan kapaklar suyun buharlaşmasını önleyerek su tasarrufu sağlar.

Enerji Verimliliği

Özellikle kış aylarında havuz suyunun belirli bir sıcaklıkta tutulabilmesi için daha çok enerji harcanması gerekir. Bu havuz suyunun ısıtılması için kullanılan ısıtıcı türüne göre değişiklik gösterir. Otomatik havuz kapakları sayesinde su belirli bir sıcaklık derecesinin altına inmez. Ayrıca suyu tekrar istenen sıcaklığa getirmek için çok fazla enerji harcanmasına gerek kalmaz.

Üst Düzey Güvenlik

Otomatik havuz kapakları aynı zamanda bebek ya da çocuklar için oldukça etkili bir güvenlik önlemi sunar. Gün boyunca çocukları gözetim altında tutmak her zaman için mümkün olmayabilir. Ancak havuz kullanılmadığı anlarda kapağının kapatılması olası kazaların önüne geçer. Bu sayede ebeveynler içleri rahat bir şekilde çocuklarını eğlence ortamına bırakabilir.

Hızlı ve Kullanışlı Yapı

Otomatik havuz kapakları kendi depolama alanına sahiptir. Yani kapak açıldığı zaman kendi deposuna girer ve kullanıcıların kapakları katlamasına ya da havuz kenarından toplamasına gerek yoktur. Bu nedenle oldukça işlevsel olan bu kapaklar ile herhangi bir zahmete girmeden havuzun üstünü açmak ya da kapamak mümkün olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir