fbpx

Prefabrik Havuz Yapımı Avantajlı Mıdır?

Prefabrik havuz yapımı avantajlı mıdır? Siz de merak ediyorsanız, bu yazımızda sizlere yardımcı olacak ve çeşitli fikirler sunacak bilgilere sahip olabilirsiniz. Son yıllarda prefabrik yapıların giderek ön plana çıktığı düşünüldüğünde, ortaya çıkan furyanın sadece villa ya da müstakil evlerle sınırlı kalmadığını görmek mümkündür. Prefabrik yapılar, artık evlerin yanı sıra havuzlarda da kullanılmaya başlamış ve avantajları ile tercih edilen havuz çeşitleri arasında yer almayı başarmıştır.

Prefabrik Havuzun Avantajları Nelerdir?

Prefabrik havuzlar, her şeyden önce kalite standardı yüksek olan yapılardır. Ayrıca prefabrik havuz yapımı fabrikalar bünyesinde daha önceden belirlenmiş olan standartlara göre geliştirilir. Bu şekilde üretim ya da insan kaynaklı hatalar ortaya çıkmaz. Özellikleri ve avantajları ile giderek yaygın bir kullanım alanına sahip olan prefabrik havuzlar ile gelen avantajlar ise aşağıdaki gibidir;

  • Prefabrik havuz yapımı daima fabrika ya da özel atölyelerde belirli standartlara göre yapılır. Bu sayede üretim sırasında insan kaynaklı sorunlar yaşanmaz.
  • Bunun yanında üretimler her zaman kontrol altında yapılır ve bu sayede yapım aşamasında herhangi bir aksilik yaşanmaz.
  • Ayrıca prefabrik havuzlarda üretim ve montaj işlemleri oldukça kısa bir süre içerisinde tamamlanır. Yaklaşık olarak 2 ya da 3 hafta içerisinde üretim ve montaj işlemi tamamlanarak havuz teslim edilir.
  • Diğer yandan prefabrik havuzlar, betonarme olarak yapılan havuzlara göre daha ekonomiktir. Ayrıca fiyatlarda en baştan belirlenir ve bu sayede daha sonradan sürpriz fiyatlandırmalar ile karşılaşılmaz.
  • Üstün sızdırmazlık özelliğinin yanı sıra dayanımı yüksek olan havuz modelleridir.
  • Hızlı bir kuruluma sahiptir ve anti bakteriyel özellikleri ile hijyenik ve temiz bir havuz ortamı sağlar.

Prefabrik Havuzların Suyunun Isıtılması ve Çevre Düzenlemesi

Prefabrik havuzlarda bulunan suyun ısıtılması için konutlarda iklimlendirme amaçlı kullanılan ısı pompaları tercih edilir. Ayrıca havuz için ihtiyaç duyulan tüm araç ve gereçler, havuzun hemen yanına ve belirlenen küçük bir yapı içerisine yerleştirilir. Bunun ardından havuz gerekli testler ve analizlerin yapılması için su ile doldurulur. Su doldurma işleminin ardından ise;

  • Devri daim
  • Isıtma
  • Sızdırma testleri

gerçekleştirilir. Bu testler sonrasında herhangi bir sorun yaşanmaması halinde çevre düzenlemesine geçilir. Çevre düzenlemesinde isteğe bağlı olarak prefabrik havuz çevresine seramik döşenir. Bunun yanında farklı şekilde çevre düzenlemesi yapılması da mümkündür.

Prefabrik havuz yapımı konusunda sizlere alanında uzman ve deneyimli bir ekip ile hizmet veren firmamız, istediğiniz ölçü ve ebatlarda havuz üretimleri ile sizlere yardımcı olur. Ayrıca firmamız, prefabrik havuz üretiminde son teknoloji ekipman ve makineler ile imalat yapar. Garanti kapsamında çözümler sunar ve sizleri güvence altına alarak hizmet verir. Sizler de prefabrik havuz yapımı için dilediğiniz her an bizi tercih edebilir ve kaliteli bir hizmetin tam ortasında yer alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir