fbpx

Sauna Yapımı Fiyatları

Sauna yapımı fiyatları konusunda detaylı bilgiler sunacağımız bu yazımızda, sizler de evleriniz ya da iş yerleriniz için düşündüğünüz saunalar ile ilgili pek çok bilgiye ulaşabilirsiniz. Saunalar, genel olarak kuru buhar banyo olarak adlandırılır. Lüks ihtiyaçların yanı sıra insan sağlığı için de çeşitli faydaları ile öne çıkar. Son yıllarda sunalar, evlerin banyoları başta olmak üzere balkon, çatı katları ya da merdiven altlarına kolayca kurulabilmektedir. Sauna yapımı fiyatları ise çeşitli etkenlere bağlı olarak değişim gösterir. Bu etkenler göz önüne alındığında ise her saunanın fiyatı farklı şekilde karşımıza çıkar.

Sauna Yapımı Fiyatları Nelerdir?

Sauna yapım fiyatları, genel olarak bakıldığında yapım sırasında kullanılan malzeme ve malzemenin kalitesi ve bunun yanında saunanın kurulacağı alanın boyutlarına göre değişiklik gösterir. Ayrıca sauna içerisinde yüksek bir nem oranı oluşur. Bu yüzden yapım sırasında kullanılan malzemelerin kaliteli olması özellikle tavsiye edilir. Bunun yanında evlerin içine kurulan saunalarda sıcak ve nemin fazla olması nedeniyle diğer odaların etkilenmemesi gerekir. Bu nedenle sauna duvarlarına koruma yapılır ve bu da maliyetin artmasına neden olur. Sauna yapımı fiyatlarına etki eden etmenler ise aşağıdaki gibi sıralanabilir;

  • Kullanılan malzeme ve kalitesi
  • Saunanın boyutları
  • Kotuma ve yalıtım yapılması
  • Sauna tasarımı
  • Isıtıcı tercihi
  • Aydınlatma sistemleri

Ev Tipi Sauna Yapım Fiyatları

Ev tipi sauna fiyatlarında etkili olan faktörler yalıtım çalışmasından boyut ve tasarıma kadar farklılık gösterir. Ayrıca ev tipi saunaların en küçük boyutları 120 x 190 şeklindedir. Bu saunaların içerisine banyo sistemi de kurulmaktadır. Bunların yanı sıra oturma ve yatma grubu şeklinde tasarlanan ve ortalama 4 m2 alan monte edilen ev tipi saunalar olduğunu söylemekte mümkündür. Tasarım da aynı şekilde fiyatların değişiklik göstermesinde etkili olan faktörler arasında yer alır.

Anahtar Teslim Sauna Yapım Fiyatları

Anahtar teslim sauna yapımında iç kısımda yer alan ısının tam olarak muhafaza edilmesi için çeşitli çalışmalar yapılır. Bunlar duvar, tavan ve kapılarda en az 5 cm olacak şekilde cam yünü ile gerçekleştirilen izolasyon işlemidir. Bunun yanında sauna ısıtmasında kullanılan ısıtıcılar sauna içerisine monte edilir. Gerekli aydınlatmanın yanında termometre, higrometre, kum saati, sauna taşı ve esansı gibi diğer malzemeler de eklenir. Bunun ardından ise sauna anahtar teslim olarak müşteriye sunulur.

Sauna Yapımında Kaliteli e Uygun Fiyatlar

Firmamız, sauna yapım ve çalışmalarında sizlere kaliteli ve uygun fiyatlı çözümler ile yardımcı olur. Sizler de evlerinizde ya da işletmelerinizde ihtiyaç duyduğunuz saunalar için bizimle iletişime geçebilir ve uygun fiyatlı çözümlerimizden yararlanabilirsiniz. Alanında uzman ve deneyimli bir kadro ile sizlere hizmet veren firmamız, aynı zamanda sauna yapımlarında son teknoloji ekipmanlar ile çalışmalar yapar. Bu sayede kaliteli bir hizmetin yanı sıra uygun fiyatlı çözümler ile karşı karşıya kalırsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir