fbpx

Bursa Havuz Kimyasalları

Bursa havuz kimyasalları ile havuzlarınız artık daha temiz.

Havuz kimyasalları havuzu ve suyun temiz, berrak ve sağlıklı olmasına olanak tanıyan yardımcı elemanlardır. Aynı zamanda dezenfektan malzemeleri olarak isimlendirilen havuz kimyasalları havuz suyun sağlıklı ve kullanılabilir hale gelmesine etki eden malzemelerdir.

Çünkü havuz suyu kullanan kişilerden ya da çevresel etkenlerden bakteri, mikrop ve virüs bulaşma ihtimali çok yüksektir. İşte bu salgın hastalıların havuz suyundan insanlara bulaşmaması ve suyun içerinde hastalıkların oluşumun engelleyebilmek için havuz bakımını periyodik olarak yapılması gerekir. Havuz kimyasalları havuz suyunu içme suyu kalitesinde daha sağlıklı ve doğal kaynak suyu seviyesine getirmektedir.

Havuz Suyu Kimyasalları Nelerdir?

Sıvı klor, toz klor, tablet klor, yosun önleyici, parlatıcı, ph düşürücü, sıva çöktürücü, ph yükseltici, kostik ve iyon bağlayıcı, havuz suyu bakımı için kullanılan kimyasallar arasında yer almaktadır. Bu kimyasalların her biri suyun kalitesini ve özelliğini artırmaktadır. Her şeyden önemlisi havuz suyun daha temiz ve berrak görünmesini sağlar. Bu nedenle bu kimyasalları bakım sırasında ihtiyaca uygun olarak kullanılması gerekir.

Havuz Kimyasalları ve Kullanımı Nasıl Olmalı?

Yüzme havuzlarının sağlıklı kullanılması açısından son derece önemli olan havuz kimyasalları kullanımı konusunda da oldukça dikkatli olunmalıdır. Havuz kimyasalları içinden en çok bilinen ph yükseltici ya da düşürücü kimyasallar suyun değerini artırıp yükseltmektedir. Ph değeri çok düşük ya da çok yüksek olması suyun içerisinde bakterilerin hızlı üremesine neden olur. 

Bu nedenle ph düşürücü ya da yükseltici kimyasalları 10 metreküp alana sahip bir havuz için 1,5 kg kimyasalın yeterli olduğu söylenmektedir. Haftada bir defa sıva çöktürücü 10 günde bir de kartuş çöktürücü kimyasalı kullanılmalıdır Ayrıca havuzun zemin yüzeyinin duvarlarını ve temzi ve berak kalmasını sağlayan kimyasalların ise düzenli olarak kullanılması gerekir.

Havuz temizliği için kullanılan kimyasallar arasında yer alam yosun önleyici, triklor pudra, kalsiyum hipoklorüt, parlatıcı, tablet klor, triklor granür gibi kimyasalların kullanımı da ise kullanım şartlarına dikkat edilerek kullanılması gerekir. Eğer bu kimyasalları düzenli olarak kullanmazsanız, havuzunu gideri tıkanır ve su sızıntısı gibi sorunlara neden olur: ayrıca bu kimysallar havuz suyun sıcaklığını da artırır ve ısınmadan da tasarruf ettirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir