fbpx

Havuz Temizliğinde Hangi Malzemeler Kullanılır?

Havuzları temizlerken kullanılan temel temizlik malzemeleri bulunmaktadır. Bunlardan başlıca olanları, temizlik kelepçeleri; farklı ölçülerde üretilen süpürge ve fırça sapları, teleskopik, taban, yosun, döşeme fırçaları, vakum hortumları ve adaptörleri, otomatik havuz süpürgesi veya robotları olmaktadır. Havuz temizliği yaparken havuz temizleme malzemelerinin dikkatli bir şekilde seçilmesi ve kullanılması gerekmektedir. Enfeksiyondan korunmak için de havuzları en iyi bir şekilde temizleyecek kirlerden ve mikroplardan arındıracak doğru ürünlerin tercih edilmesi gerekmektedir. Havuz temizlikleri için de suyun gerekli bakımlarının yapılması gerekmektedir. Yani havuzun pH aralığı yönetmelikte belirlenen aralığa getirilmesi gerekmektedir. Dezenfektanlar kullanılmalı, yosun giderici ve önleyici ürünlerde kullanılmalıdır.

Havuz Temizleme Robotları  

Son zamanlarda temizlik robotları havuz bakımları için de oldukça sık tercih edilen bir hale gelmiştir. Bu robotlarda oldukça iyi bir temizlik yapmaktadır. Robotlar elektrikli süpürgeye benzer bir şekilde çalışmaktadır ve havuzun dibindeki bütün kirlerin etkili bir şekilde uzaklaştırılmasına da yardımcı olmaktadır.

Üçgen Şekilli Havuz Süpürgeleri

Bu süpürge tipi de havuzların tabanına çöken bütün pislikleri çeker ve arıtma işlemleri için gönderir. Süpürge prefabrik ve liner kaplama havuzlar için de uygun olarak kullanılmaktadır. Ürünün alt kısmında sert bir fırçası vardır ve bu fırça da tabanda bulunan yosunları sert bir şekilde fırçalamaktadır. Böylelikle de yosunlar zeminden ayrılır ve süpürge bu parçaları da vakumlar. Havuz hortumu süpürgeye bağlanarak hemen çekilmektedir. Klipsli kullanım sayesinde de her sapa takılabilmektedir. Tekerleri ile havuz zemininde de oldukça rahat bir şekilde hareket etmektedir.

Havuz Temizlik Kelepçesi ve Fırçaları

Havuzların içine düşen yaprakları temizlemek için de temizlik kelepçeleri kullanılmaktadır. Süpürmeye gerek kalmadan havuzun içerisinde bulunan büyük bileşenleri de temizlemeyi mümkün kılar. Geniş bir tarağı vardır ve oldukça kaliteli bir yapıya sahiptir. Ucuz olan temizlik malzemeleri arasında yer almaktadır. Klipsli bir modeldir ve UV ışınlarına ve kimyasala da dayanıklıdır. Prefabrik havuzlarda da kullanılabilmektedir. Havuz süpürge sapına takılan ve havuzun yüzeylerinde yapışan yosunların ve tozların temizlenmesinde kullanılan malzemelere de havuz fırçaları denmektedir. Bunlar sert fırçalardır ve kavisli yapıları ile yosunları söküp atarlar. Kurulama ihtiyacı da yoktur ve hemen kullanılabilmektedir.

Havuz temizliği için profesyonel havuz kimyasalı ürünlerimizi incelemek için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. https://sinadakimya.com.tr/havuz-kimyasallari/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir