fbpx

HAVUZ AYDINLATMA ARMATÜRLERİ

Havuz aydınlatma, özellikle geceleri havuza ışık verir ve estetik bir görünüm sunar. Havuz aydınlatmanın hem işlevsel hem de estetik olması havuz aydınlatmada kullanılan ürünlere bağlıdır.

Havuz aydınlatmada hem estetik göürnüşü hem uzun ömürlülü hem de fonksiyonelliği ile led havuz aydınlatma armatürleri sıklıkla tercih edilmektedir. Led havuz armatürleri, şık bir estetikliğin yanı sıra aynı zamanda havuzun gece de rahatlıkla kullanımını sğalamak adına oldukça fonksiyoneldir. Ancak etkin bir aydınlatma için led havuz armatürlerinin doğru şekilde konumlandırılması büyük önem taşır.

Led Havuz Aydınlatma Armatürleri

Led havuz armatürleri, son dönemlerde havuz aydınlarmada rağbet gören aydınlatmaların başında gelmektedir. Akkor aydınlatma prensiplerini geride bırakan hatta rafa kaldıran led aydınlatma armatürleri, hem görsellik hem de kullanışlılık açısından kullanıcılar tarafındna sevilir hale geldi.

Özel havuzlarda kullanılan led havuz aydınlatmadı, umuma açık havuzlarda ya da kruum ve kuruluşların havuzlarında albeniliği ile dikkat çekmektedir. Led aydınlatma armatürleri havuza uygun şekilde tercih edildiğinde hem uzun ömürlü hem de fonksiyonel aydınlatma ürünleri olacaktır.

Led havuz aydınlatma armatürleri, çeşit bakımından geniş ürün yelpazesine sahiptir. Bu noktada kullanıcıların bir çoğu çeşitler arasında kararsız kalabilmektedir.

Havuz led aydınlatma armatürlerinin tüm modelleri neredeyse aynı fonsiyonlardadır. Ancak her armatürler, verimlilik ve aydınlatma yönünden farklı özelliklere sahiptir. Havuz için led aydınlatma armatürü tercihi havuzun özelliklerine ve beklentilere göre yapılmalıdır.

Havuz led aydınlarma armatürleri; sıva altı ve sıva üstü modeller olarak üretilir. Bununla birlikte iki model arasında en çok rağvet gören ise sıva altı modellerdir. Sıva altı modellere göre sıva üstü led armatürler daha az tercih edilir.

Havuz Aydınlatma Armatürleri Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Etkili ve doğru bir havuz aydınlatma için aydınlatma armatürleri seçimi esnasında bazı hususlar göz önünde bulundurulmalıdır.

  • Aydınlatma armatürleri havuz ihtiyaçları doğrultusunda tercih edilmelidir. Bu konuda aydınlatma uzmanlarından danışmanlık alnıarak hareket edlebilir.
  • Havuzun şekil ve ölçü özelliklerine göre havuz aydınlatma armatürlerini  seçmek daha doğru olacaktır.
  • Havuz aydınlatma armatür seçimi yaparken enerji tasarrufu da göz önünde bulundurulmalıdır. Böylece en az enerji sarfiyatı yapan verimli armatür tercihi yapılabilir.

Havuz Led Lambası Modelleri

Sıva Altı Led Lamba

Adından da anlaşılabileceği gibi sıva altına yerleştirilen ve dışarıya görünmeden sadece aydınlatma görevi gören lambalardır. Sıva altı led lamba modelleri, sıva üstü led lambalara oranla kendini değil yaydığı ışığı gösterir.

Sıva Üstü Led Lamba

Sıva üstü lem armatürler, havuz kenarında uygun konumlara yerleştirilir. Dışarıdan rahatlıkla görülür. Geniş ürün yelpazesi içerisinde farklı model ve renkleri bulunur.

Geniş ürün yelpazesi içerisinde önemli olan havuz için en uygun aydınlatma armatürünü bulmaktır. Güçlü çalışma performansı, enerji tasarrufu ve esteitk olması önem teşkil eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir