fbpx

HAVUZ KAPLAMA MALZEMELERİ NEDİR?

Havuz kaplama, havuzlarda sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Havuz kaplama malzemeleri geniş ürün çeşitliliğine sahiptir. Önemli olan öncelikle havuzun ölçüleri ve özellikleridir.

Kaplama yapılacak olan havuzun ölçülerine ve tercih edilen malzemeye göre havuzlara özel kaplama işlemleri yapılabilmektedir.

Havuz kaplama, alanında uzman kişiler tarafından yapılır. Uzman tarafından havuz kaplama işlemi yapıldığında kaplama uzun süre kullanılabilmektedir. Havuza ve beklentilere göre havuz kaplama çeşitleri bulmak mümkündür.

Havuz İçi Seramik Kaplama

Seramik havuz kaplama, genellikle bahçeli evlerde havuzları olan kullanıcıların ilk tercihidir. Tasarımı oldukça şık olan BTB seramik, havuz seramik kaplama işlemlerinde en çok kullanılan malzemedir.

Şık ve estetik olan BTB seramik, havuzun görselini de büyük oranda değiştirir. Kullanım alanı geniş olan seramik kaplama, umuma açık yüzme havuzlarında da tercih edilen işlemdir. Havuz seramik kaplama, tüm havuzlara uyum sağlayabilen bir tasarımdır. Aynı zamanda şıklığı ve gösterişli olması da etrcih sebebidir.

Havuz seramik kaplama için kullan BTB seramik; ölçü, model ve renk bakımından zengin çeşitliliğe sahiptir. Genel olarak havuzlarda 3 mm ve 5.5 mm kalınlığındaki BTB seramik modelleri tercih edilmektedir.

Havuz Cam Mozik Kaplama

Cam mozik kaplama, havuz kaplamada kullanılan diğer yöntemdir. Hayatın hemen her alanında kullanılan mozaik malzemesi, havuz kaplama işlerinde e sıklıkla tercih edilen malzemedir.

Havuz için kullanılan cam mozik kaplama malzemesi oldukça geniş ürün yelpazesine sahiptir. Geniş ürün yelpazesiyle birlikte BTB seramik kaplama malzemesine göre de maliyeti daha yüksektir.

Havuza özel olarak üretilebilen cam mozik kaplama, havuz içinde şık bir görünüm sağlayan adeta tasarım harikası bir malzemedir.

Havuz Kaplama İşleminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Havuz kaplama işi, zor ve uzmanı tarafından yapılması gereken bir iştir. Uzman kişiler haricinde bireysel olarak havuz kaplama yapmak hem zor hem de risklidir. İstenilen sonuçlara ulaşmak da zor olacaktır.

Piyasada havuz kaplama yapan birçok uzman firma faaliyet gösterir. Bu firmalardan biri ile anlaşıp profesyonel havuz kaplama yaptırmak daha sağlıklı olacaktır. Havuz kaplama alanında uzman olan kişiler havuz kaplamaya dair gerekli malzemeleri, yapım aşamalarını en ince ayrıntısına kadar bilirler.

BTB seramik havuz kaplama ve cam mozaik havuz kaplama işlemleri birbirinden farklıdır. Her iki işlemin de gerek yapılış aşamaları gerekse gerekli malzemelerin bazıları farklılık gösteriri. Bu nedenle işin uzmanı olmayan kişilerin havuz kaplama yapması tavsiye edilmez. Aksi takdirde havuza zarar verilebilir ya da kaplama doğru yapılmadığında birçok kazaya sebebiyet verebilir.

Havuz kaplama işinde uzman olan kişiler, gerekli malzemeler ile kısa sürede doğru ve şık şekilde kaplama işini bitirebilir. Seramik ve cam kesebilen malzemeler olduğundan oldukça dikkatli olunmalıdır. Bu işte uzman olmayan kişilerin bu işi yapması ciddi hasar ve zararlara yol açabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir