fbpx

HAVUZ KİMYASAL BAKIM ÜRÜNLERİ

Yaz aylarının kavurucu sıcaklarında serinlemek için girilen havuzların temiz olması insan sağlığı için hayati önem taşır. Havuzların düzenli olarak kimyasal bakım ürünleri ile temizlenmesi gereklidir.

Gözardı edilmemesi gereken havuz temizliğini sağlamak için farklı işlevler üstlenen birçok kimyasla bakım ürünü kullanılır. Bu kimyasal bakım ürünleri sayesinde havuzlar, hijyenik ve insan sağlığına dost haline gelir.

Havuz Temizlik Malzemeleri

Havuz temizliğini %100 sağlayabilmek adına kimyasal bakım ürünlerine ihtiyaç vardır. Bu kimyasal ürünlerin he rbiri farklı işlevler üstlenirken havuzu, insan sağlığına zararsız hale getirir.

1. PH Düşürücü

Havuz suyunun pH değeri, insnalar havuza giridkçie sürekli yükselir. Havuzun pH değerinin yüksek olması demek sağlık sorunları demektir. Ph düşürücü sayesinde havuz suyunun pH değeri düşürülür ve insan sağlığı için en uygun olan değerde dengede tutulur.

Ph değeri yüksek olan havuzlarda çok sık göz yanmaları ve cilt hastalıkları meydana gelir. İçinde pH düşürücü kullanılan havuzlarda göz yanması ve cilt hastalıkları gibi sağlık problemleri görünmez. Ph düşürücü, havuzlarda kullanılan önemli bir kimyasal bakım ve temizlik ürünüdür.

2. Klor

Klor, toz ve tablet formunda bulunur. İnsan sağlığına hiç zararı olmadığı için havuz suyunun içine atılarak kullanılır. Sadece havuza atıldığında temas halinde deride ufak çaplı tahrişlere neden olabilir. Havuz suyunun hijyenik olması açısından kesinlikle kullanılması gereken bir malzemedir.

3. Yosun Giderici

Havuz zemininin ve duvarlarının yosun tutmaması için kullanılan bir sıvı temizlik malzemesidir. Düzenli olarak havuzlarda kullanılarak havuz içinde yosun oluşumunun önüne geçilir.

Havuz içinde yosun oluşumu kötü bir görünüm oluştururken aynı zamanda bakteri üreteceği için insan sağlığını da tehdit eder. Risk faktörleri sebebi ile havuzlarda düzenli olarak yosun giderici kullanılır.

4. Sıvı Toplayıcısı Parlatıcı

Sürekli havuza girildiğinde havuzda gözle görülmese de toz ve pislikler barınmaya başlar. Hem rahatsız edici hem de hasta edici olan bu toz ve pislikler havuzda sıvı toplayıcısı patlatıcı malzemesi ile temizlenir.

Sıvı toplayıcısı parlatıcı ürünü sayesinde havuz içinde gözle görülen ya da görülmeyen tüm toz ve pislikler toplanır, havuz filtresine gönderilir. Böylelikle havuz temiz ve duru kalır.

Havuz Temizliği Nasıl Yapılır?

Havuz temizliği insan sağlığını korumak açısından oldukça önemlidir. Havuzun düzenli aralıkalr ile kimyasal temizlik ürünleri ile temizlenmesi önemlidir. Havuzun temiz ya da kirli olduğu suyun duruluğundan da belli olur.

Düzenli olarak kimyasal temizlik ürünleri ile yapılan temizleme işlemleri havuz temizliği için yeterli değildir. Temizlik işlemlerinin yanı sıra havuz suyu sık sık filtreden geçirilmeli ve havuz filtresi düzenli olarak temizlenmeli ve değiştirilmelidir. Aksi takdirde ne kadar düzenli temizlik ürünleri ile havuz temizlense de filtre, havuz suyunu temizlemediğinde tam anlamı ile temizlik sağlanamayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir