fbpx

Trabzon Havuz Kimyasalları

Trabzon havuz kimyasalları üretimi ile sizlere kaliteden ödün vermeden çalışmalar yapan firmamız, ihtiyaç duyduğunuz havuz kimyasallarında hızlı ve güvenilir çözümler sunar. Trabzon bölgesinde hizmet veren firmamız, havuz kimyasallar üretiminde alanında uzman ve deneyimli bir ekip ile çalışır. Bunun yanında kaliteli hizmetlerin yanı sıra uygun fiyatların sunulduğu firmamızda, son teknoloji ekipmanlar ile üretim yapılır.

Günümüzde pek çok evde ya da işletmede bulunan havuzların birtakım ölçütlere göre temizlenmesi ve gerekli hijyenin sağlanması gerekir. Açık ve kapalı olarak iki farklı gruba ayrılan havuzlar, Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen kriterlere göre bakıma alınır. Ayrıca her havuz için farklı havuz kimyasallarının uygulanması gerekebilir. Böyle bir durumda ise bilinen havuz kimyasallarının amacına uygun bir şekilde kullanılması gerekir.

Havuz kimyasalları ürünlerimizi incelemek için https://sinadakimya.com.tr/izmir-havuz-kimyasallari/ adresimizi ziyaret edebilirsiniz

Havuz Kimyasalları Nelerdir?

Havuz kimyasalları, kullanılan havuzların bakımında önemli bir yere sahiptir. Her havuzun sağlık ve hijyen açısından dezenfekte edilmesi ve gerekli olan temizliğin yapılması gerekir. Bu havuzların insanlar tarafından kullanıldığı düşünülürse sağlık açısından tehdit oluşturmaması adına düzenli bir bakım yapılması şarttır. Düzenli ve doğru bir bakım ile havuzlarda meydana gelebilecek hastalıkları engellemek mümkün olur. Buna göre havuzlarda kullanılan kimyasallar aşağıdaki gibidir;

 • Toz pH düşürücü
 • Sıvı pH düşürücü
 • Havuz parlatıcı kimyasallar
 • Çöktürücü (topaklayıcı) havuz kimyasalları
 • Havuz kış bakım kimyasalı
 • Yüzey ve filtre temizleyici havuz kimyasalı
 • Ayak dezenfektanı
 • Havuz klor kullanımı

Havuz kimyasalları ile yapılan bakım, yüzme sağlığı açısından oldukça önemli bir konumda yer alır. Her havuz sağlık açısından tehdit oluşturmaması için sahip olması gereken bazı parametreler vardır. Sağlık Bakanlığınca net bir şekilde belirtilen bu parametreler, etkileşimin yoğun olduğu havuzlarda insan sağlığını koruma altına alır. Bakanlık tarafından belirtilen hijyen ölçülerini sağlamak içinse havuz kimyasalları kullanılması gerekir.

Havuz Kimyasalları Kullanım Alanları

Havuz kimyasalları, son yıllarda tatil bölgelerinin artış göstermesi ve çeşitli villa ya da müstakil evlerde havuzlara yer verilmesi ile geniş bir kullanım alanına ulaşmıştır. Buna göre havuz kimyasallarının en çok kullanıldığı alanlar arasında;

 • Oteller
 • Villalar
 • aqua parklar
 • Yüzme merkezleri
 • Siteler

yer alır. Bu tür alanlarda bulunan havuzların bakımı ve gerekli hijyenin sağlanması için havuz kimyasallarının kullanılması gerekir. Bu kimyasallar ile havuzlarda oluşabilecek bulaşıcı ya da alerjik hastalıkların önüne geçmek mümkün olur. Ancak doğru kimyasalların kullanılması ve bakımın düzenli bir şekilde yapılması önemli bir konumda yer alır.

Sizler de havuz kimyasallarına ihtiyaç duymanız halinde bizimle iletişime geçebilir ve firmamız ile kaliteli ve uygun fiyatlı çözümlere ulaşabilirsiniz. Trabzon ve çevresinde ihtiyaç duyduğunuz havuz kimyasalları konusunda alanında uzman bir ekipten hizmet alabilirsiniz. Bunun yanında sektörün önde gelen firmalarından biri olarak kaliteli bir hizmetin yanı sıra uygun fiyatlı çözümlere bizimle dahil olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir